Duendedelsur's Blog

Sõbrad, teiega on hea, aga…

Posted on: mai 24, 2009

… ehk nüüd siis sellest, kuidas me oma pikka, kitsast, ootamatusi ja optimismi täis rada minema hakkasime.

Kahele inimesele olen iseäranis tänu võlgu, et see võimalikuks osutus. Tomile, et ta seda avantüüri minuga kaasa soostus tegema (aga ta pole ka siiani kurtnud!) ja Mariile, kes usaldab  mind sedavõrd, et kaugtöö võimalik on .

Niisiis, lubadus, et niipea, kui mu jalg taas Eestimaa pinda puudutab, hakkan tegutsema äramineku nimel, sai antud möödunud aasta juulis Frigilianas. Tegutsemine ise polnud paraku nii lihtne, kui lubaduste andmine (see on muidugi iga asjaga nii) – reisibüroo, kus ma Costa del Soli reisiesindajaks pürgides töövestlusel käisin ja kus vähemalt jäi mulje, et nad hispaania keelt rääkiva töötaja eksistentsi üle õnnelikud oleksid, pole siiani endast elumärki andnud, kuigi kokku lepitud jaanuari algusest on vaikselt mai keskpaik saanud. Aga tühja sellest nüüd enam.

Novembri lõpus juhtus kaks asja: Tomile öeldi pärast 9 aastat Hansapangas, et ära sa nüüd jaanuarist enam tööle tule. Mind aga haaras Marii avantüüri, mis tundub iseenesest veel uskumatum kui Hispaaniasse kolimine: me kirjutasime  kolme kuuga raamatu. Loodetavasti esimese pikas jadas ja ma ei pidanud üldse palju tingima, et edaspidi hakkan neid kirjutama 5000 km kauguselt. Gracias infinitas niisiis Tomile, Mariile ja internetile.

“Uuest aastast, eks?” käisin Tomile peale, ühtlasi tehes pidevaid turu-uuringuid siinsete üüripindade ja võimalike koolide kohta. “Veebruarist või märtsist,” vastas tema tunduvalt realistlikumalt.koerad

Lapsed? Koerad? Maja? Terve mõistusega inimene ei hakkaks neid omades isegi ilmselt
kaaluma seda mõtet, mille nimel meie juba tasapisi tegutsesime.

Kahju on muidugi ka. Jens, kellel on nagunii oma elu tüdruksõbra, kooli, töö ja üürikorteriga, jäi maha – (sic! tal on tore koht, kuhu soovi korral alati tulla.) Koerad – Glammy leidis südamliku kodu Saaremaal, kust ta meid regulaarselt oma tegemistest e-mailitsi teavitab, Tilde saadab seni päevi mööda Pärnu kuurordis, Tomi vanemate juures, (sic!aga on tore koht kuhu juulis elama tulla). Maja – jah, sellele mõtlen ka aeg-ajalt kurvastusega, aga sic!armsad sõbrad ja sugulased, nüüd on meil siin tore koht, kus elada ja teil siin tore koht, kuhu soovi korral külla tulla! On ju nii? Lõppkokkuvõttes kõigi jaoks parim lahendus ju?

Veel tuli meelde, kellele tänu võlgu oleme! Tallinna 21. kool, mis lasi Biankal seitsmenda klassi materjalid märtsi lõpuks ette vastata ning meil viimaks, 30. märtsil Tallinna sadamas Rostocki laevale astuda. Vaadake neid meeleolukaid pilte tarmukast naiskoorist, mis ärasaatmisele saabus! Sõbrad, teiega on hea, aga nii vähenõudlik kui Tätte ja Matvere ma kindlasti pole – ükskord, nähes kuud mõelge pigem ikka rohkem, kui et kurat teab, mismoodi meil siin läheb. Luban, et meie mõtleme teie peale küll.

PS Aga mäletate, kuidas jõime viina?

Advertisements

2 kommentaari to "Sõbrad, teiega on hea, aga…"

Tere!
Sattusin Su blogi peale ürgjuhuslikult ja siis loen – et mina kirjutan oma elust ja mõtetest… ainult nimed muudetud…seejärel kahtlaselt tuttavad õpetajate nimed…ka Picasso – keskusest…
Elame Alteas(Costa Blanca) oktoobrist saati…Just tuleme ühiselt paella õgimiselt( kuigi Eestis tavatsetakse nina alla hõõruda, kuis tasuta lõunaid pole olemas – Hispaanias küll on!) Peaks vist Picasso keskuses mingi uuringu tegema – kui suur protsent õpilastest “jalga laseb” .Siin, muide, elab veel üks õpilane Davidi grupist.
Ma ei teadnudki, et keegi veel hispaania vanameestest nii sisse võetud on nagu mina. Kõike kaunist Sulle ja vahest ikka pilvi ka päikese ette – sealpool kisub ikka temperatuuri päris ulmeliseks!
PS. Kui viitsid ja tahad, võime ju kirju ka vahetada ?
Eva

Tervitused ja suur tänu mõtteid avaldamast! Ikka rõõm kuulda, et kellegi teise katus ka Hispaania peale sõidab, tekib kohe selline ühtsuse tunne, mida Eestis üldiselt harva kohtab.
Hetkeseisuga olen Eestimaal käimas – tulin kolmeks nädalaks, millest kaks vaevalist on veel järele jäänud. Koduigatsus (Hispaania-igatsus siis) on tohutu. Aga kirjutada võime ikka, ükskõik kust maailmanurgast: mul on 2 toimivat meiliaadressi: louiseoma@hotmail.com ja helen.eelrand@fookusmeedia.ee
Suhtleme!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog Stats

  • 54 394 hits
mai 2009
E T K N R L P
    juuni »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Advertisements
%d bloggers like this: